Kolorowa inwazja polskiego designu

Ceramiczny design z przełomu lat 50. i 60. odkrywany jest na nowo przez młode pokolenie. Polecamy ?Kolorową inwazję?.

Sztuka musi być zrozumiała dla mas

Wystawa prezentuje wybór prac powstałych w duchu realizmu socjalistycznego (głównie w latach 1950-52). W Galerii Muzeum Śląska Opolskiego do 10 marca.

Nauka i zabawa w muzeum

Lekcje muzealne od lat cieszą się popularnością wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Poznaje ekscytującą ofertę.

Tajemnicze Ludy Północy – zajęcia dla uczniów

tajemnicze_ludy

Zajęcia teoretyczno-praktyczne prowadzone będą w dniach 15-25 stycznia 2013 r. Zapraszamy uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych

Czy Ngansanie i Dołganie to jedyne grupy etniczne zamieszkujące północną część Syberii? – to pytanie otwierające. Zajęcia praktyczne poprzedzi krótka prelekcja na temat życia ludów Północy, reprezentujących ciekawą kulturę materialną i duchową, a w szczególności sferę wierzeń: zjawiska szamanizmu. W części warsztatowej uczestnicy zajęć wykonają laleczkę „ogoczi” ? opiekuńczego ducha syberyjskich dzieci.

Zajęcia ?Tajemnicze Ludy Północy? prowadzone będą na czasowej ekspozycji ze zbiorów Muzeum Historii Rozwoju Norylskiego Okręgu Przemysłowego.

Dla kogo? Adresowane są do zorganizowanych grup szkolnych (szkoła podstawowa, gimnazjum), liczących min. 10, maks. 25 uczestników.

Odbędą się w dniach 15-25 stycznia 2013 roku (terminy: od wtorku do piątku, o godz. 10.00 i 12.00) w gmachu głównym Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu (wejście od ulicy Muzealnej).

Czas trwania zajęć: ok. 60 min.

Opłata: 7 zł od osoby, opiekunowie grup – wstęp wolny.

Zapisy: od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 15.30

Dział Edukacji Muzealnej
Muzeum Śląska Opolskiego
ul. Św. Wojciecha 13, 45-023 Opole
tel. 77 44 31 761
e-mail: edukacja@muzeum.opole.pl


Designed and supported by
ARS Group